TIBBİ BÖLÜMLERİMİZ

 

GENEL CERRAHİ   

     
      Acil Servis
      Anestezi ve Reanimasyon
      Beslenme ve Diyetetik
      Check-Up
      Cildiye
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
      Dahiliye
      Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
      Genel Cerrahi
      Göz Hastalıkları
      Kadın Hastalıkları ve Doğum
      Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
      Laboratuvar
      Nöroloji
      Ortopedi ve Travmatoloji
      Radyoloji
      Kardiyoloji
      Üroloji
 

Reflü Ameliyatı

Reflü belirtileri; ağıza acı su gelmesi, göğüs ağrısı, ses kalınlaşması, gıcık hissi, takılma hissi, ağız kokusu, astım, kronik öksürük, şişkinlik, erken doyma (dolgunluk), geğirme, bulantı, hıçkırık olarak kendini hissettirir.


Daha ileri safhalarda yemek borusu hücrelerinde değişikliğe neden olarak kanser riskinde artış gözlenebilir. (Barrett's özofagus)


Günümüzde laparoskopik ameliyatların hastaya sağladığı daha az ağrı, daha kısa sürede iyileşme avantajlarından reflü hastalığının tedavisinde de yararlanmaktayız. Bozulmuş olan alt özofagus sfinkterinin bir diğer anlamda mide ile yemek borusu arasındaki kapının yeniden oluşturulması ve mide içeriğinin yemek borusuna kaçışının önlenmesi amacını taşıyan laparoskopik ameliyatlar tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.


Ameliyat yaklaşık 1-1,5 saat sürer. Hasta, ertesi gün ağızdan beslenmeye başlar, aynı gün ya da ertesi gün evine gönderilir ve 7 gün içinde de işbaşı yapabilir. Laparoskopik ameliyatların tüm avantajlarından (estetik görüntü,daha az ağrı, daha kısa yatış süresi ve ameliyat sonrası komplikasyonların daha az olması gibi) yararlanılır.


Böylece yıllarca ve hergün ilaç alımının ortadan kalkışı, yemek borusundaki iltihabi olayların gerilemesi ve bunlara bağlı kanser risklerinin ortadan kalkması ile hastanın daha kaliteli bir yaşama kavuşması sağlanır.


Çağrı Merkezi: 444 42 30 (Genel Cerrahi Kliniği)


  Yapılan Uygulamalar

Uzmanlarımıza Sorun    
Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı