HASTA REHBERİ

 

Hasta Sorumlulukları    

     
      Ziyaretçi Rehberi
      Refakatçi Rehberi
      Hasta Hakları
      Hasta Sorumlulukları

    UZMANLARIMIZA SORUN

Hastanemizden bu sorunuz dışında haber, duyuru ve kampanyaları size eposta yolu ile duyurmak için izninize ihtiyacımız var.

       
sayi
 

 
Hayata karşı görevlerimiz içinde en önemlisi sağlığımızı korumaktır. Onun için hayatta bilinmesi lazım gelen ilk şey sağlık kurallarına göre yaşamaktır.


» Hasta; tedavi ve ilaçlarla ilgili tavsiyeleri dikkatle dinlemeli ve anlayamadığı yerleri sormalı, önerilere uyum sağlayamama durumu söz konusu ise bunu sağlık çalışanına bildirmelidir.

» Uygulanacak tedaviyi reddetmesi veya önerilere uymamasından dolayı doğacak sonuçlardan kendisi sorumludur.

» Hasta; sağlığıyla ilgili bilgileri doğru ve eksiksiz vermelidir. Tedavi, bakım ve iyileştirme sürecinde sağlık çalışanları ile işbirliği içinde olması beklenir.

» Hasta,tedavi gereği yapılan uygulamalar için ödemesi gereken miktarı, kurumun belirlediği süre içerisinde ödemekle yükümlüdür.

» Hasta başvurduğu sağlık kuruluşunun kural ve uygulamalarına uymalıdır.

» Bulaşıcı hastalık teşhisi konan hasta, hekimi tarafından en uygun zamanda ve sevk edileceği kurum tespit edilerek, uygun koşullarda sevk edilir. Hasta yatmayı talep edemez.

» Hastanın; randevu tarih ve saatine uyması ve değişiklikleri ilgili yere bildirmesi gerekir.

» Hasta; hastane personelinin, diğer hastaların ve ziyaretçilerin haklarına saygı göstermelidir. Hastane malzemelerine verdiği zararları karşılamak zorundadır. içinde en önemlisi sağlığımızı korumaktır.
Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı