TIBBİ BÖLÜMLERİMİZ

 

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI   

     
      Acil Servis
      Anestezi ve Reanimasyon
      Beslenme ve Diyetetik
      Check-Up
      Cildiye
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
      Dahiliye
      Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
      Genel Cerrahi
      Göz Hastalıkları
      Kadın Hastalıkları ve Doğum
      Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
      Laboratuvar
      Nöroloji
      Ortopedi ve Travmatoloji
      Radyoloji
      Kardiyoloji
      Üroloji
 

BEBEK DOSTU HASTANE olan Akademi Hastanesi' nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği, deneyimli uzman hekimleri ile 24 saat kesintisiz olarak çocuklarınızın hizmetindedir.


Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği sağlıklı bebek takibi, hasta çocukların tanı ve tedavileri, 24 saat süreyle acil poliklinik hizmeti ve yatırılarak tedavi edilmesi gereken hastalara gerekli takip ve tedavinin verilmesini sağlamaktadır.


Sağlıklı bebeklerin takibinde ,bebeklerin her ay gelişmeleri, beslenmeleri ve aşıların zamanında yapılması yönünden anneler bilgilendirilir ve bebek ile ilgili her çeşit sorun erken dönemde çözülmeye çalışılır. Yenidoğan bebeklerin 5. günde muayeneleri yapılıp annelere bebek bakımı ve beslenme ile ilgili gerekli bilgiler verilir. Ayrıca bebekten alınan iki damla topuk kanında fenilketonüri tarama testi yapılır. Çocuk sağlığının korunmasına ve geliştirilmesine yönelik periyodik olarak her ay takipleri yapılır.


Doğum sonrası anne yanında izlenen bebeklerin anneleri tarafından emzirilmeleri teşvik edilmekte ve anne sütü ile beslenme konusunda eğitim verilmektedir.Ayrıca anneler bebek bakımı ile ilgili konularda bilgilendirilmektedir.


Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi' nde erken veya problemli doğan bebeklerin monitorizasyonu yapılmaktadır. Ayrıca yenidoğan dönemi sarılıklarının ve diğer problemlerinin tedavileri de en uygun şekilde yapılmaktadır. Yenidoğan Ünitesi' nde yatarak tedavi edilen bebekler, taburcu sonrası hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği' nde takip edilmekte; tarama testleri (fenilketonürü ve hipotiroidi için) yapıldıktan sonra gelişmeleri, aşıları ve beslenme durumları periyodik olarak izlenmektedir. Ayrıca radyoloji ünitesinde kalça çıkığının erken tanısı için ultrasonografi çekilmektedir.


Çağrı Merkezi: 444 42 30 (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği)


Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı