TIBBİ BÖLÜMLERİMİZ

 

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM   

     
      Acil Servis
      Anestezi ve Reanimasyon
      Beslenme ve Diyetetik
      Check-Up
      Cildiye
      Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
      Dahiliye
      Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
      Genel Cerrahi
      Göz Hastalıkları
      Kadın Hastalıkları ve Doğum
      Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
      Laboratuvar
      Nöroloji
      Ortopedi ve Travmatoloji
      Radyoloji
      Kardiyoloji
      Üroloji
 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimizde Adet problemlerinden İnfertilite (kısırlık) tedavisine, kadın hastalıklarından Meme hastalıklarına, Menopoz sorunlarından Rahim ağzı kanseri taramasına dek tüm konularda hizmet verilmektedir.


Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  Op. Dr. Arzu ACAR ÜNSAL ve Op. Dr. Alanur GÜVEN tarafından Gebelik Takibi, Yüksek Riskli Gebelik Takibi, Ultrasonografi, Doppler, Menopoz, İnfertilite (Kısırlık) Tedavisi, Hormon Analizleri, Meme Hastalıkları, Kadın Hastalıkları Takip ve Tedavileri; Jinekolojik Ameliyatlar (Histerektomi, Myomektomi, Over Kisti, Dış Gebelik, İdrar Kaçırma, Doğum sonu yırtıklarının estetik ameliyatı) yapılmakta; RİA (Spiral) takılması ve çıkarılması, Tüp ligasyonu gibi aile planlaması yöntemleri uygulanmaktadır.


Çocuk sahibi olmak isteyip de gebe kalamayan bayanlar için gerekli tetkikler istenmekte, İnfertilite (kısırlık) araştırmalarında gerekli tetkiklerin yapılıp sorunun saptanmasının ardından uygun tedavi metodu uygulanmaktadır. Gereken durumlarda inseminasyon (aşılama) yöntemi ile hastanın anne olması sağlanmaktadır.


Ayrıca doğum öncesi izleme ve bakımın hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından öneminin bilincinde olan hastanemiz özellikle riskli gebeliklerin yakından izlenmesi konusunda titizlikle çalışmaktadır.


Hastanemizde anne adayları, doğumun tam olarak başladığı ana dek ağrı odalarında, sakin bir ortamda dinlendirilmekte ve sürekli olarak kontrol altında tutulmaktadırlar. Ayrıca doğum öncesi ve esnasında bebeğin kalp atışlarının NST cihazı ile denetlendiği doğumhanede, doğumun normal seyrini izlemesi için tüm şartlar yerine getirilmektedir.


Akademi Meram Hastanesi
Online

Sağlık

Kozmetoloji
 
Doğum

Prostat

İleti Onayı